Ciekawe gry podwórkowe dla dzieci

Kiedy dni stają się cieplejsze, dzieci coraz chętniej wychodzą na świeże powietrze. W okresie wakacji mają sporo czasu na najróżniejsze zabawy, jednak mimo to z pewnością niejeden rodzic usłyszał od swojego dziecka popularne stwierdzenie „nudzę się”. W takim przypadku warto zaproponować pociesze jedną z ciekawych zabaw podwórkowych.

Jakie gry wymyślić dzieciom na podwórku?

polecane gry podwórkowe dla dzieciNajróżniejszych gier na zewnątrz jest co niemiara. Osoby nieco starsze z pewnością kojarzą popularne zabawy ze swojego dzieciństwa, jak chociażby gra w klasy. Dzisiaj również cieszy się ona sympatią najmłodszych, gdyż nie tylko dostarcza sporo zabawy, ale pozwala rozwijać gibkość, zręczność i koordynację ruchową. Zaleca się, by w przypadku tej gry było co najmniej dwóch graczy — może to być rodzic i dziecko. Im uczestników zabawy jest więcej, tym będzie ona ciekawsza. Polecane gry podwórkowe dla dzieci to również między innymi tradycyjny chińczyk, choć z planszą na podwórku. Gotowe wzory wszystkich pól, piony oraz kostkę można skompletować w Internecie i rozłożyć taki zestaw na dowolnym, większym placu. W tym przypadku również wymaga się minimum dwóch graczy, aby dostarczyć świetnej zabawy. Dla pojedynczych graczy polecane są również zabawy z gotowymi wzorami do kupienia, w tym labirynty lub twistery. Te i inne podobne gry są nie tylko doskonałym wyborem dla osób nudzących się w domu. To też sprawdzony sposób na świetną, wielogodzinną rozrywkę dla maluchów w różnych placówkach edukacyjnych. Poleca się umieścić takie gry w przedszkolach i szkołach podstawowych, a z pewnością będą cieszyły się sporym zainteresowaniem. Należy pamiętać, że każda z gier podwórkowych wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy dziecka, dlatego warto praktykować tę formę rozrywki. W sklepach gotowe plansze dostępne są w formie naklejek, dzięki czemu w razie potrzeby będzie można je przełożyć w inne miejsce.

Zabawa na świeżym powietrzu jest zdrowa i znacznie ciekawsza niż spędzanie chwil przed monitorem. Aby jednak dziecko miało chęć wychodzenia na zewnątrz, rodzic powinien zadbać o to, by czekająca na podwórku rozrywka była bardziej interesująca niż ta w domu. Warto przejrzeć gotowe zestawy akcesoriów do gier podwórkowych i dobrać najodpowiedniejsze pod względem rozwoju i upodobań dziecka.