Całoroczne baseny w ogrodzie

Dmuchany basen w ogrodzie może mieć każdy, ponieważ kupi się go w każdym markecie za niewielkie pieniądze. Jednak jeżeli chcemy mieć porządny basen na długie lata, to trzeba znacznie więcej zainwestować i przygotować pod niego grunt.

Cena basenu całorocznego

basen zewnętrzny całorocznyJezeli marzy się nam dom z dużym ogrodem, a w nim komfortowy basen, to najlepiej równocześnie zacząć budowę obuwy inwestycji. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco na pracach ziemnych i też oszczędzimy sobie bałaganu w urządzonym już ogrodzie. Dobrej jakości basen zewnętrzny całoroczny może kosztować od trzydziestu do nawet pięćdziesięciu kilku tysięcy złotych i to w wersji podstawowej. Jeżeli będziemy chcieli do niego zamontować ogrzewanie  czy zadaszenie, to koszty dodatkowo wzrosną. Najczęściej zewnętrzne baseny są montowane w ziemi, czyli wymagają wykonania specjalnych wykopów, w których umieszczane są niecki basenowe. Na rynku znajdziemy ich kilka rodzajów, które różnią się materiałem, z jakiego są wykonane. Najczęściej są spotykane niecki : marmurowe, betonowe lub żelbetonowe, ze stali szlachetnej, aluminiowe i poliestrowe czy drewniane. Różnią się między sobą rozmiarem i głębokością, przez co można je dostosować do indywidualnych wymagań. Przy budowie basenów zewnętrznych trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie w każdym miejscu można po postawić, ponieważ na przykład stan wód gruntowych będzie zbyt wysoki. Dlatego też przed przystąpieniem do prac ziemnych należy dokładnie zbadać teren i ocenić możliwości budowlane.

Chcąc komfortowo korzystać z basenu przez wiele miesięcy w roku, warto pomyśleć o zamontowaniu w nim ogrzewania, a także zadaszenia. Ponadto trzeba pamiętać o regularnych czyszczeniu wody i samej niecki basenowej przy pomocy specjalnych urządzeń lub wynajmując specjalistyczną firmę.