Automaty sprzedające leki

Głównymi klientami aptek są starsze, schorowane osoby, które wykupują stosy leków. W aptece większość produktów kupimy na receptę, ale znajdziemy też wszelkie suplementy diety i preparaty witaminowe, które możemy kupić bez recepty. W sezonie zimowym zawsze panują tu długie kolejki więc lepiej skorzystać z alternatywy jaką są samoobsługowe apteki. 

Jakie leki sprzedają automaty? 

automaty lekoweOsoby po sześćdziesiątym roku życia coraz częściej odwiedzają lekarzy i często leczą się na przewlekłe choroby wieku starczego. Z receptami udają się do najtańszej apteki i wykupują stosy leków. Jednak w aptece znajdziemy też innych klientów, którzy pragną kupić różne specyfiki wspomagające funkcjonowanie organizmu, uzupełniające witaminy, czy produkty przeznaczenia medycznego. Takie artykuły już nie wymagają recepty i każdy może je kupić w nieograniczonej ilości. Od niedawna na polskim rynku pojawiły się automaty lekowe, które posiadają szeroki wybór produktów aptecznych, które można kupić o każdej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu. Nawet w święta, czy dzień wolny od pracy możemy dokonać zakupu w automacie. Jest to tak zwana samoobsługowa apteka, w której sam klient kupuje, płaci i odbiera zamówienie. Maszyna nie wymaga zatrudnienia sprzedawcy, więc jest dużo tańsza w prowadzeniu biznesu. W automatach możemy kupić leki wydawane bez recepty. Są to najczęściej produkty na przeziębienie, grypę, tabletki przeciwbólowe, czy preparaty ziołowe. Znajdziemy w nich środki farmakologiczne na nieświeży oddech, zaparcia, czy też biegunkę. Ponadto oferta automatów jest poszerzona o produkty erotyczne, takie jak prezerwatywy, środki nawilżające, czy gadżety erotyczne, które możemy kupić także w standardowej aptece. Automaty z lekami stoją najczęściej w strategicznych miejscach, czyli w galeriach handlowych, na dworcach kolejowych, lub  autobusowych, albo nawet w dużych zakładach pracy. Automat posiada system mobilnej kontroli stanów magazynowych, przez co właściciel od razu wie, ile produktów znajduje się w środku.

Prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem automatu vendingowych jest dużo tańszą formą biznesu niż tradycyjny sklep. W automatach tego typu możemy umieszczać różne produkty o odmiennych gabarytach. Lekowa maszyny są dostosowane do sprzedaży produktów aptecznych i są wyposażone w monitoring, dzięki któremu właściciel śledzi na bieżąco sytuację automatu.