Automaty do kawy

Spora część ludzi nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki gorącej kawy, czy herbaty. Taki napój, to potężny kopniak z rana na rozruch, więc nic dziwnego, że zrobimy wszystko, aby się jej napić. Czasem bywa, że nie zdążymy tego zrobić w domu i wtedy zaczynają się gorączkowe poszukiwania miejsca, gdzie można ją szybko kupić. Może to być bar, punkt z napojami na wynos, czy ekspres do kawy w miejscu pracy. 

Co poza kawą kupimy w automacie vendingowym? 

automaty vendingowe do kawyŚwieżo parzona kawa jest o niebo lepsza od popularnej rozpuszczalnej, która według niektórych kawoszy, nie ma z nią nic wspólnego. Najlepiej ją pić z ekspresu z bieżąco mielonych ziaren kawy, bo jest wyjątkowo aromatyczna i smaczna. W niektórych zakładach pracy, szczególnie tych, gdzie pracuje po kilkuset pracowników, na korytarzach możemy spotkać automaty vendingowe do kawy, które cieszą się dużym zainteresowanie. Jednak nie tylko tam je spotkamy, bo wiele uczelni, publicznych placówek urzędowych, czy nawet dworców kolejowych, jest wyposażone w tego typu maszyny. Są to urządzenia, w których możemy kupić gorące napoje, wykonywane zaraz po dokonaniu zapłaty. W środku znajduje się potężny ekspres i zaparzacz, dzięki których w kilka chwil klient otrzymuje zamówioną kawę, herbatę, czy gorącą czekoladę. Oczywiście automat oferuje kilka wersji zakupionych napojów z mlekiem, cukrem, czy cytryną. Ich obecność jest często ratunkiem dla ludzi siedzących w poczekalni szpitala, czy prywatnej przychodni leczniczej. Za niewielkie pieniądze można się napić w każdej chwili czegoś ciepłego. Niektórzy producenci idą o krok dalej i oferują możliwość zakupu samego mleka, wody, czy tak zwanych napojów z proszku, które są jedynie zalewane gorącą wodą. Kawa z automatu vendingowego z powodzeniem może konkurować z kawą wykonaną w profesjonalnym ekspresie. 

Zakup nowej maszyny do sprzedaży kawy, jest sporą inwestycją, ponieważ może ona kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to wysoki koszt, na który nie każdego klienta stać. Dlatego też wprowadzono opcję wynajmu automatu na określony czas, dzięki czemu koszty rozkładają się w czasie i są znacznie niższe. Sprzedaż bez konieczności zatrudniania pracownika, jest znacznie tańszą formą prowadzenia działalności.