Atrakcyjna praca dla opiekunek w Niemczech

 

Coraz więcej osób decyduje się dziś na wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy oraz lepszego życia. Bardzo wielu Polaków decyduje się wyjechać zwłaszcza do Niemiec, które nie są nam zbyt odległe, ale kuszą widmem znacznie lepszych zarobków. Na rynku działa również wiele agencji pracy, które dają możliwość wyjazdu np. w charakterze opiekunki dla dzieci czy osoby starszej.

Czy warto pracować jako opiekunka?

praca dla opiekunek w niemczechPolskie agencje pracy oferujące wyjazdy do Niemiec funkcjonują zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Agencje te posiadają wiele różnych ofert pracy, do tych zdecydowanie najpopularniejszych należy różnorodna praca fizyczna (np. w fabryce, na magazynie, ale też w wyspecjalizowanych zawodach takich jak ślusarz, elektryk czy mechanik) oraz praca w charakterze opiekuna. Praca dla opiekunek w Niemczech dedykowana jest zwłaszcza absolwentom kierunków pedagogicznych (np. pedagogiki wczesnoszkolnej), pielęgniarkom, ale także osobom, które ukończyły różnego rodzaju kursy np. na opiekuna osoby starczej. Jeśli planujemy pracować z dziećmi, musimy liczyć się z tym, że nasz przyszły pracodawca będzie wymagał od nas znajomości języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym, a czasami również dodatkowo języka angielskiego. Nieco inaczej sprawa wygląda przy pracy z osobami starszymi, wówczas wymaga się od potencjalnych opiekunów znajomości języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Na jakie zarobki mogą liczyć potencjalni kandydaci? Agencje oferują bardzo atrakcyjne stawki (nawet 2000 euro miesięcznie), a ponadto często zapewniają również zakwaterowanie blisko miejsca pracy oraz kompletną opiekę medyczną.

Coraz więcej osób jest więc dziś zainteresowanych pracą w Niemczech w charakterze opiekuna. Migracje te obserwujemy zwłaszcza w przypadku młodych absolwentów czelni wyższych, którzy studiowali kierunki pedagogiczne. Coraz częściej na pracę w takim charakterze decydują się także pielęgniarki, które posiadają odpowiednie wykształcenie pomocne przy pracy z osobami starszymi.