Atrakcje Kudowy Zdrój rekomendowane przez turystów

Tereny Dolnego Śląska stanowią bardzo atrakcyjne miejsca do zwiedzania i wędrówek. Zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu, bogate w zabytki kultury oraz przepiękną przyrodę są atrakcją turystyczną praktycznie przez cały rok. Wiele malowniczych miejscowości ma bogatą historię i zapewnia liczne atrakcje. Wśród wielu miejscowości znajduje się, będąca najstarszym uzdrowiskiem, Kudowa-Zdrój. Pochodzący z początku XX wieku Zameczek, znajdujący się w centrum miasta, jest jednym z najstarszych budynków użytkowych, w którym znajdowało się jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Europie, okolony przepięknym Parkiem Zdrojowym, z egzotyczną roślinnością i pięknie zadbanymi alejkami. Jego największą atrakcję stanowi Pijalnia Wód Zdrojowych.

Historyczne i sportowe atrakcje Kudowy Zdrój

rekomendowane atrakcje turystyczne w kudowie zdrójAle Kudowa-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, a przede wszystkim malowniczo położona mała miejscowość, stanowiąca bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Miasto kryje wiele urokliwych miejsc, a okolica daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Gwarancją miłego i zadowalającego wypoczynku są rekomendowane atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój dostępne przez cały rok. Dotyczą one licznych ośrodków sportowych, tras narciarskich, dzięki którym można aktywnie spędzać czas korzystając z uroków zimy i infrastruktury oraz położenia geograficznego. Miłośnicy górskich wędrówek korzystają z szlaków górskich Gór Stołowych podążając do oryginalnych i niepowtarzalnych miejsc, takich jak Błędne Skały czy Strzeliniec Wielki. W pobliżu znajduje się również wiele tras rowerowych, dla mniej i bardziej zaawansowanych rowerzystów. Położenie geograficzne umożliwia korzystanie z wszelkich atrakcji związanych z górami oraz bliskim położeniem Czech. Kudowa-Zdrój słynie z wielu zabytków historycznych, pięknych starych zabudowań oraz lokalnych dzieł ludowych twórców. Do Kudowy przyjeżdżają przede wszystkim emeryci, celem skorzystania z atrakcyjnego i zdrowotnego mikroklimatu, ale także miłośnicy sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

To świetne miejsce na zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej, bogatej w liczne zabytki architektury, twierdze oraz pałace. Okolica słynie bowiem z licznych zabudowań pochodzących z XVII wieku, ze względu na bogatą i burzliwą historię. Jedną z największych atrakcji Kudowy jest przede wszystkim Kaplica Czaszek będąca jedną z nielicznych w Europie tego typu zabytków sakralnych. Kudowa-Zdrój gwarantuje atrakcje przez cały rok bez względu na wiek i upodobania oraz rodzaj spędzania wolnego czasu. Piękne hotele i pensjonaty, ukształtowanie terenu, a także bogata historia gwarantuje piękny wypoczynek z wieloma atrakcjami.